Filmowa wiosna z Kinem Visa

9
kwietnia

5 kwietnia wystartowała kolejna odsłona Objazdowego Kina Visa. 
Przed nami imponująca trasa pełna filmowych emocji. Przemierzymy ponad 3000 kilometrów i zaprosimy na ponad 100 seansów filmowych. W programie oprócz filmów, które zdążyły zadomowić się w repertuarze Kina Visa, aż trzy premiery: „Twarz”, „Player One” oraz „Luis i obcy”. 

Kwietniowa trasa poprowadzi przez 7 województw i dotrze do ponad 400 tys. mieszkańców z 29 miejscowości, w których na co dzień nie ma kina. Tworząc filmową mapę Polski, zatrzymamy się m.in. w Warce, Malborku, Działdowie, Szczytnie, Mikołajkach i Bartoszycach. 

Objazdowe Kina Visa uruchomiło właśnie swój oficjalny profil na Facebooku. To filmowy niezbędnik dla wszystkich, którzy kochają dobre kino. Dzięki niemu jesteśmy jeszcze bliżej naszych widzów. Na facebookowym profilu Objazdowego Kina Visa znajduje się dokładny kalendarz projekcji, fragmenty filmów, a także rozmowy z aktorami i reżyserami. Zamieszczane w sieci materiały to przedsmak filmowych emocji. 

W kwietniowym repertuarze szczególne miejsce zajmują dwie wyjątkowe premiery. Pierwsza z nich to „Twarz” Małgorzaty Szumowskiej – film nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem na Festiwalu Filmowym w Berlinie. Historia, w której nikogo nie bulwersuje metaforyczna utrata twarzy, natomiast fizyczna inność jest równoznaczna z wykluczeniem. Uwagę widza przykuwa aktorski duet Małgorzata Gorol (znana do tej pory głównie ze scen teatralnych) i Mateusz Kościukiewicz. „Twarz” to kolejny efekt scenariuszowej współpracy Małgorzaty Szumowskiej i operatora filmu Michała Englerta. Wcześniej artyści stworzyli wspólnie m.in.: „W imię” i „Body/Ciało”.

Od 5 kwietnia, w przeddzień ogólnopolskiej premiery, w Kinie Visa do zobaczenia najnowsza megaprodukcja Stevena Spielberga „Player One”. Hollywoodzki film zadziała jak ekspresowy teleport, który przeniesie widzów do 2045 roku. To czas, kiedy codzienność staje się na tyle przytłaczająca, że jedynym rozwiązaniem okazuje się ucieczka do wirtualnego świata. Pozostaje pytanie – czy w nim człowiek żyje naprawdę? „Player One” to zdecydowany skok w opowieść pełną zaskakujących zwrotów akcji. Czy nowy film Stevena Spielberga powtórzy sukces takich superprodukcji jak „Jurassic Park”; „Indiana Jones” czy „E.T.”?

Ciekawość młodych widzów rozpali komedia familijna „Luis i Obcy”. Życie samotnego dwunastolatka zmieni się diametralnie, kiedy na jego podwórku wylądują kosmici! Ta opowieść to dowód na to, że międzygalaktyczna przyjaźń jest możliwa. 

W programie Kina Visa na dłużej zadomowił się przystojny oficer Despero, czyli Marcin Dorociński z filmu „Pitbull. Ostatni pies”. Pod kolejną częścią jednej z najpopularniejszych serii filmowych tym razem podpisał się Władysław Pasikowski, prezentujący sensacyjne kino gatunkowe najwyższej próby. Wśród tytułów, które zostają z nami podczas kwietniowej trasy, także bijący rekordy oglądalności „Cudowny chłopak”. Wzruszająca opowieść o tym, jak zaakceptować i pokochać inność.

Bilety dostępne w kasach kina oraz internetowej przedsprzedaży. 

Wejdź na facebookowy profil Objazdowego Kina Visa i znajdź się w epicentrum filmowej przygody.

https://www.facebook.com/KinoObjazdowe/

Pozostałe aktualności