Spotkanie z Adamem Woronowiczem w Sędziszowie

11
maja

Adama Woronowicza znają wszyscy kinomani!

 

Na hasło: Woronowicz w głowie otwierają się szufladki z takimi filmami jak: „Popiełuszko. Wolność jest w nas”, „Czerwony pająk” czy „Pitbull. Ostatni pies”. Fani seriali od razu dorzucą kolejne tytuły. Wśród nich: „Pakt”, „Czas honoru”, „Diagnozę”. Jego zawodowy świat to nie tylko kino i telewizja. Doskonale czuje się na deskach teatralnych. Obecnie jest częścią aktorskiego zespołu TR Warszawa.

 

Aktor zakończył niedawno zdjęcia do filmu „Kamerdyner” Filipa Bajona. Spotkał się na planie m.in. z Danielem Olbrychskim, Borysem Szycem i Januszem Chabiorem. Efekt tej pracy zobaczymy na ekranach we wrześniu.

 

Kilka dni temu publiczność festiwalu w Cannes owacją na stojąco nagrodziła pokaz „Zimnej Wojny” Pawła Pawlikowskiego. To pierwszy od 30 lat film z Polski pokazywany w konkursie głównym. W tym filmie Adam Woronowicz gra razem z Joanną Kulig, Tomaszem Kotem i Borysem Szycem.

 

Z emocjami prosto z Cannes nasz gość przyjedzie spotkać się 15 maja z widzami w Sędziszowie.

 

Będzie to idealna okazja do tego, aby pokonać barierę filmowego ekranu i podejść bliżej. Sprawdzimy, jak chłopak z Białegostoku trafił do Akademii Teatralnej w Warszawie i jakie filmy ogląda sam, kiedy zasiada w fotelu widza. Spytamy też, jakie wyzwania stawia przed nim najtrudniejsza rola – ojca czwórki dzieci. O scenariuszach filmowych i tych, które pisze życie, opowiemy bezpośrednio po projekcji filmu „Pitbull. Ostatni pies” w którym aktor wciela się w rolę Juniora, niebezpiecznego gangstera bez skrupułów. Rozmowę poprowadzi Weronika Wawrzkowicz, w roli współprowadzących wystąpią widzowie Kina Visa zadający własne pytania.

 

Samorządowe Centrum Kultury w Sędziszowie, ul. Dworcowa 26. godz. 19:15.

 

Zapraszamy. Do zobaczenia w Kinie Visa!

 

 

Pozostałe aktualności