Czary Księżniczki Basi, czyli Edyta Herbuś w Strzelcach Opolskich

10
października

Objazdowe Kino Visa zarejestrowało wczoraj kolejne piękne kadry w swojej historii. Zjawiliśmy się w Strzelcach Opolskich razem z pełną wdzięku animacją „Księżniczka i smok”. Wyjątkowość wieczoru polegała na tym, że po seansie z widzami spotkała się Edyta Herbuś – aktorka i tancerka, która użyczyła głosu filmowej księżniczce Basi. W Strzeleckim Ośrodku Kultury pojawiła się w towarzystwie swojego bajkowego towarzysza przygód, czyli Smokusia. Zielony stwór obdarował najmłodszych prezentami z filmu – m.in. kolorowymi śniadaniówkami, plecakami i grami planszowymi. Spotkania z dziećmi kochamy za to, że całkowicie wymykają się spod kontroli. Trudno jest cokolwiek zaplanować, można się jedynie poddać dziecięcemu żywiołowi.

 – „Czy mogę się przytulić”? – Tak brzmiało pierwsze pytanie zadane z publiczności, które zapoczątkowało falę kolejnych tej samej treści. Księżniczka Basia w osobie Edyty Herbuś zareagowała entuzjastycznie, zapraszając na scenę wszystkich chętnych do przytulania. Małe rączki ściskające z całych sił aktorkę rozczuliły wszystkich dorosłych obecnych na sali. Bez wątpienia ustanowiliśmy rekord przytulania Objazdowego Kina Visa.

Widzowie wyjątkowego seansu zostali też zaproszeni do wspólnego czytania książki „W tej bajce nie ma smoka” z podziałem na role. Tym samym doświadczyli, jaką zabawą z emocjami jest dubbing.

Radość dzieci bez wątpienia udzieliła się również rodzicom obecnym na sali. Dorośli panowie pozowali do zdjęć z księżniczką równie ochoczo, co mali chłopcy. Wyjątkowe spotkanie pozwoliło na chwilę oderwać się od codzienności i wejść w dziecięcy świat wyobraźni, w którym wszystko jest możliwe.

Pozostałe aktualności