Agnieszka Dygant lauretką nagrody festiwalu Visa Kino Letnie Sopot - Zakopane 2018

5
lipca

Trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek profesjonalną produkcję bez filmowego klapsa. To on wyznacza rytm poszczególnych ujęć. Diamentowy Klaps Filmowy to wyjątkowa nagroda najdłuższego wakacyjnego festiwalu filmowego Visa Kino Letnie Sopot - Zakopane 2018. Dziś do grona wyróżnionych dołączyła Agnieszka Dygant.

Jak co roku oficjalna gala otwarcia festiwalu w Sopocie była połączona z docenieniem tych, którzy poprzez filmy na stałe zapisują się w pamięci widzów. Wybór „Listów do M2”, które zostały zaprezentowane na wieczornym pokazie, nie był przypadkowy. Na wielkim ekranie mogliśmy śledzić losy Kariny Lisieckiej, w którą z właściwym sobie wdziękiem wcieliła się Agnieszka Dygant – tegoroczna laureatka nagrody.

 

Diamentowy Klaps Filmowy przyznawany jest aktorom za osobowość wnoszącą do kina pozytywne przesłanie. W minionym roku nagrodę odebrał Maciej Stuhr. Dziękując jurorom za to wyróżnienie, zauważył, że jedną z najtrudniejszych i najbardziej niedocenianych sztuk jest sztuka rozśmieszania ludzi. Visa Kino Letnie konsekwentnie stawia na uśmiech i bezpretensjonalność. Podczas jedenastej odsłony festiwalu doceniono aktorkę, która od lat zaraża pozytywną energią. Jej znaki charakterystyczne to dystans do siebie, żywiołowy temperament i bezpośredniość w kontakcie z widzami. Te cechy od lat zapewniają jej sympatię publiczności. Aktorka jest znana z popularnych seriali („Prawo Agaty”, „Fala zbrodni”, „Na dobre i na złe”) i kinowych mega hitów. Wystąpiła w „Listach do M3” w reżyserii Tomasza Koneckiego, a także w produkcjach, pod którymi podpisał się Patryk Vega. To artystka, która potrafi sprostać najtrudniejszym wyzwaniom aktorskim. Bez względu na film w którym występuje, rola którą gra wywołuje uśmiech i pozytywne emocje wśród widzów.

 

Przeżyj lato pełne filmowych emocji!

Na festiwal zaprasza VISA 

Pozostałe wydarzenia

Kontakt
Outdoor Cinema
ul. Noakowskiego 16/34, 00-666 Warszawa
Tel.: +48 22 357 85 00